Otuz yılı aşkın bir süredir Türk Yükseköğretimine önemli katkılar sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, milyonlarca öğrencisi ve mezunu ile Türkiye’de yükseköğretimde fırsat eşitliği sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla da Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ülkemizde çağdaş anlamda yeni ihtiyaçların karşılanması konusunda hızla harekete geçebilen çok esnek bir yapıya ve güçlü bir organizasyona sahiptir. Uluslararası düzeyde işbirlikleri için de cazibe merkezi haline gelen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, sahip olduğu teknik alt yapı, kalite düzeyi yüksek ve üretken insan kaynağı ile kendini sürekli yenileyerek Türk Yükseköğretiminde birçok ilklere ve yeniliklere imza atmıştır.

Hayat boyu öğrenme felsefesini benimseyen ve öğrenci odaklı bir üniversite olan Anadolu Üniversitesi, gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerini en üst düzeyde kullanmakta, dünyada açık ve uzaktan öğrenme alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve öğrencilerinden aldığı geribildirimlerle sunduğu eğitim hizmetinin kalitesini sürekli olarak arttırmaktadır.

Açıköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan ve temel öğrenme materyali olarak işlev gören kitaplarımızın herkese açık hale getirilerek makul düzeyde bir fiyatlandırma ile satışa sunumu da Türkiye’nin eğitim sorunlarına karşı duyarlılığımızın ve çözüm odaklı işleyişimizin en somut ve yeni örneklerinden biridir. Yükseköğretim sistemi literatürüne geniş bir kaynak katkısı olacağını düşündüğümüz bu girişim, Anadolu Üniversitesi’nin kurumsal belirleyiciliğine yakışır nitelikte bir bilimsel kapsayıcılığa da sahiptir.

Bu girişimin değerinin anlaşılacağını düşünerek, hayırlı olmasını dilerim.


Prof.Dr. Naci GÜNDOĞAN

REKTÖR

KATEGORİLER
Üye Girişi Üye Ol
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT