Açık ve Uzaktan Öğretim Sistemi’nde kullanılan ders kitapları, alanında deneyimli ve uzman bilim adamları, editör, eğitim teknologları, sanat danışmanları, dil ve ölçme-değerlendirme uzmanları tarafından tasarlanıp yazılmaktadır. Kitap yazımında en önemli süreç öğrenme içeriğinin belirlenmesinden sonra hedef kitleyi çok iyi tanıyıp onun öğrenme durumlarının saptanmasıdır. Uzaktan öğretim tekniğine göre hazırlanan ders kitaplarımız kişilerin kendi kendine öğrenmesini sağlayacak tarzdadır. Bu nedenle gerek baskı kalitesi gerek içerik yazım ve anlatım özellikleri gerekse iç ve dış görsel tasarımı diğer kitaplardan ayrı özellikler göstermektedir. 

Temel öğrenme materyallerinden biri olan bu kitaplar, kapakları da dahil olmak üzere, yazılı metinleri destekleyen birçok görsel öğe de içermektedir. Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Sistemi kitaplarını bu özveri ve titizlikle hazırlamaktadır. Türkiyenin dört bir yanından ve toplumun farklı kesimlerinden gelerek Açık ve Uzaktan Öğretim sisteminde birleşen öğrencilere verilen bu hizmet, kitaplardan yararlanmak isteyen sistem dışındaki herkese açılmıştır. 

Bu çalışmanın meydana gelmesi için uğraş veren Açık ve Uzaktan Öğretim Sistemindeki tüm öğretim elemanlarına ve emeği geçen çalışanlara teşekkür ederim. 

Prof.Dr. Yücel GÜNEY 

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANI

KATEGORİLER
Üye Girişi Üye Ol
Çıkış
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT